![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10166381
*
nr 1016 6381
Spegel
1800-tal, höjd: 102 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2016
kl 18:29:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 22:22:36
1
1.100 kr
1/2 17:22:30
2
1.100 kr
1/2 17:22:30
1
1.100 kr (Budbetjänt)
1/2 17:25:21
2
1.200 kr
1/2 18:15:00
3
1.300 kr
1/2 18:18:52
4
1.500 kr
1/2 18:19:50
3
1.500 kr
1/2 18:19:50
4
1.500 kr (Budbetjänt)
1/2 18:20:24
3
1.600 kr
1/2 18:24:19
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1016 6381
Spegel
1800-tal, höjd: 102 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 22:22:36 | 1 | 1.100 kr |
1/2 17:22:30 | 2 | 1.100 kr |
1/2 17:22:30 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
1/2 17:25:21 | 2 | 1.200 kr |
1/2 18:15:00 | 3 | 1.300 kr |
1/2 18:18:52 | 4 | 1.500 kr |
1/2 18:19:50 | 3 | 1.500 kr |
1/2 18:19:50 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
1/2 18:20:24 | 3 | 1.600 kr |
1/2 18:24:19 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53